KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15086167

nr 1508 6167

Ã…ke Johansson

(1893-1968), Sverige

Oljemålning, Vallmo i vas. Signerad. Olja på pannå, 53x37 cm, yttermått inklusive ram: 74x59 cm

Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 12 december 2022
kl 19:09:42

Ã…ke Johansson

Läs mer om Ã…ke Johansson